Najmlajšim otrokom (1-3 leta) velikonočno skrivnost najlažje približamo skozi sodelovanje pri pripravi velikonočnih jedil ter da jih skupaj odnesemo k blagoslovu. Na velikonočno jutro pa lahko še pred zajtrkom ob prižgani svečki zapojemo velikonočno pesem (npr.: Aleluja, naše veselje ali pa Vstal je kakor je rekel) ter preberemo zgodbo, ki na otroški način predstavi Jezusovo zmago.

Z otroki pripravimo tudi Jezusov grob, za kar potrebujemo: podstavek za rože, manjši cvetlični lonček, zemljo, žito, palice ter nekaj koncev vrvi, kamen v velikosti premera uporabljenega cvetličnega lončka. V podstavek damo najprej nekaj zemlje, nato položimo nanjo majhen cvetlični lonček, ki predstavlja grob ter ga zasujemo s prstjo. Posujemo z žitnimi semeni, malo zalijemo, da se vse skupaj posede, ter dodamo še malce suhe zemlje. Iz nabranih palic oblikujemo križe, ki jih zapičimo v zemljo. Na veliki petek ob prebiranju zgodbe „vhod“ v grob zapremo, na velikonočno jutro pa  odpremo.

 

Pri malce večjih otrocih (4+) lahko bistvo velike noči predstavimo že nekoliko bolj poglobljeno, pri čemer si pomagamo s konkretnimi podobami (oz. prispodobami), ki so otrokom dobro poznane: v tokratnem gradivu s pomočjo MAVRICE.

Več o tem si lahko preberete na portalu koreninevere.si, ki ga oblikuje Manica Marolt.