Drage katehistinje in katehisti,

Naše prvo srečanje bo v petek,  3. 10. 25 ob 19.15 na Rakovniku.

Z nami bo s. dr. Barbara Poredoš, ki nas bo nagovorila na temo:

 

        EMPATIČEN KATEHIST – EMPATIČNI KATEHIZIRANCI

(vloga empatije pri gradnji krščanskih odnosov v katehetskem procesu)

Na srečanju se bomo ob zgledu Lojzeta Grozdeta osredotočili na dostojanstvo vsake osebe vključene v katehezo, tako katehista kot katehiziranca, tudi najbolj obrobnega, ki se lahko krepi s pomočjo empatije – empatije Boga.

Ustavili se bomo ob vprašanju, kako graditi empatične in spoštljive odnose z Bogom, drug z drugim in vrstniki med seboj, ter kako pomagati otroku, da se bo z razvojem empatije daroval za druge.

Vabim vas, da zaradi lažje organizacije sporočite vašo udeležbo.

Upam, da se srečamo,

Mihaela