Drage katehistinje in katehisti,
Naše prvo srečanje bo v petek, 3. 10. 25 ob 19.15 na Rakovniku.
Z nami bo s. dr. Barbara Poredoš, ki nas bo nagovorila na temo:
EMPATIČEN KATEHIST – EMPATIČNI KATEHIZIRANCI
(vloga empatije pri gradnji krščanskih odnosov v katehetskem procesu)
Na srečanju se bomo ob zgledu Lojzeta Grozdeta osredotočili na dostojanstvo vsake osebe vključene v katehezo, tako katehista kot katehiziranca, tudi najbolj obrobnega, ki se lahko krepi s pomočjo empatije – empatije Boga.
Ustavili se bomo ob vprašanju, kako graditi empatične in spoštljive odnose z Bogom, drug z drugim in vrstniki med seboj, ter kako pomagati otroku, da se bo z razvojem empatije daroval za druge.
Vabim vas, da zaradi lažje organizacije sporočite vašo udeležbo.
Upam, da se srečamo,
Mihaela