Celodnevno češčenje je v škofiji uvedeno leta 1904. Takratni razpored češčenja za vsak dan v letu se je do današnjih dni v marsičem spremenil. Tako danes celodnevnega češčenja ni. Župnije so izbrale najprimernejši dan in na določene dneve je celodnevno češčenje istočasno v več župnijah.

 

 

JANUAR

  • 2. 1. Grosuplje
  • 2. 1. Dobrava
  • 6. 1. Lj – Moste
  • 8. 1. Komenda
  • 9. 1. Lj – Dravlje
  • 10. 1. Begunje na Gorenjskem
  • 16. 1. Špitalič
  • 17. 1. Železniki
  • 21. 1. Sela pri Kamniku
  • 25. 1. Mavčiče
  • 27. 1. Lj – Sv. Trojica
  • 28. 1. Lj – Štepanja vas
  • 31. 1. Lj – Rakovnik
  • Sobota pred Pavlovo nedeljo (25. 1.): Vrhnika
  • Sobota pred Antonovo nedeljo (17. 1.): Brezovica
  • Zadnja sobota v januarju: Peče

 

FEBRUAR

  • 5. 2. Koroška Bela
  • 8. 2. Hotedršica
  • 10. 2. Lj – Polje
  • 11. 2. Lj – Kodeljevo
  • 11. 2. Trstenik
  • 12. 2. Žabnica
  • 16. 2. Zali Log
  • 19. 2. Duplje
  • 20. 2. Leše
  • 24. 2. Cerklje na Gorenjskem – Zalog
  • Pepelnična sreda: Jarše

 

MAREC

  • 6. 3. Šenčur
  • 10. 3. Selca
  • 12. 3. Sv. Gregor
  • 13. 3. Sv. Križ nad Jesenicami
  • 16. 3. Radeče
  • 19. 3. Javorje pri Litiji
  • 19. 3. Velike Poljane
  • 21. 3. Stranje
  • 24. 3. Tržič
  • 25. 3. Lj – Marijino oznanjenje
  • 25. 3. Velesovo
  • 29. 3. Izlake
  • 31. 3. Kranj – Zlato polje
  • Prva sobota v marcu: Šentjošt nad Horjulom
  • Sobota pred 19. 3.: Vir
  • Sobota okrog 19. 3.: Stična
  • Druga nedelja v marcu: Davča
  • Nedelja po 19. 3.: Vodice – Skaručna
  • Sobota pred tiho nedeljo: Javorje nad Škofjo Loko
  • Sobota pred tiho nedeljo: Notranje Gorice
  • Sobota pred tiho nedeljo: Kresnice
  • Sobota pred tiho nedeljo: Lj – Zadobrova
  • Sobota pred tiho nedeljo: Rovte
  • Tiha nedelja: Kolovrat
  • Cvetna sobota: Podbrezje
  • Cvetna sobota: Šentjurij – Podkum (Konjšica)
  • Cvetna sobota: Preddvor

 

APRIL

  • Velika sobota: Golo
  • Velikonočni ponedeljek: Leskovica
  • Velikonočni ponedeljek: Motnik
  • Velikonočni ponedeljek: Sv. Lenart
  • Bela nedelja: Zaplana
  • 2. 4. Sv. Trojica nad Cerknico
  • 3. 4. Lj – Fužine
  • 9. 4. Brezje
  • 16. 4. Kranj – Primskovo
  • 22. 4. Gorje
  • 23. 4. Ihan
  • 23. 4. Stari trg pri Ložu
  • 23. 4. Št. Jurij pri Grosupljem
  • 24. 4. Stara Loka
  • Nedelja po sv. Juriju (23. 4.): Nevlje

 

MAJ

  • 4. 5. Cerklje na Gorenjskem – Lahovče
  • 4. 5. Kamna Gorica
  • 4. 5. Trzin
  • 5. 5. Šentgotard
  • 6. 5. Sorica
  • 10. 5. Javor
  • 11. 5. Preserje
  • 12. 5. Kopanj
  • 13. 5. Lj – Dravlje
  • 16. 5. Nova Oselica
  • 17. 5. Lj – Marijino oznanjenje
  • 18. 5. Lesce
  • 19. 5. Breznica
  • 24. 5. Kranj – Drulovka/Breg
  • 27. 5. Ljubno
  • 29. 5. Lj – Sv. Nikolaj
  • 30. 5. Rateče – Planica
  • 31. 5. Kranj
  • Druga sobota v maju: Rakitna
  • Tretja sobota v maju: Lipoglav
  • Vnebohod: Dobrova
  • Sobota po 30. 5.: Lj – Ježica
  • Sobota po 30. 5.: Škocjan pri Turjaku
  • Binkoštni ponedeljek: Sv. Duh pri Škofji Loki

 

JUNIJ

  • 11. 6. Dol pri Ljubljani
  • 11. 6. Lučine
  • 13. 6. Štanga
  • 15. 6. Lj – Šentvid
  • 24. 6. Lj – Trnovo
  • 24. 6. Preska
  • 24. 6. Zasip
  • 29. 6. Lj – Sv. Peter
  • 29. 6. Blagovica
  • 29. 6. Komenda
  • Prva nedelja v juniju: Stara Oselica
  • Sobota pred sv. Vidom (15. 6.): Želimlje
  • Nedelja po 24. 6.: Babno Polje
  • Praznik Svet. Rešnjega Telesa: Lj – Podutik
  • Praznik Svet. Rešnjega Telesa: Šentvid pri Stični
  • Praznik Svet. Rešnjega Telesa: Dobovec
  • Srce Jezusovo: Jezersko
  • Srce Jezusovo: Škofja Loka – kapucini
  • Nedelja po prazniku Srca Jezusovega: Rakek

 

JULIJ

  • 5. 7. Lj – Bežigrad
  • 6. 7. Tržič – Bistrica
  • 11. 7. Lj – Štepanja vas – Bizovik
  • 13. 7. Čemšenik
  • 16. 7. Češnjice
  • 17. 7. Vranja Peč
  • 20. 7. Prežganje
  • 22. 7. Sodražica
  • 23. 7. Koroška Bela
  • 25. 7. Lj – Sv. Jakob
  • 25. 7. Sv. Jakob ob Savi
  • 26. 7. Gozd
  • Prva sobota v juliju: Krašnja
  • Sobota po 4. 7.: Smlednik
  • Sobota po 5. 7.: Radomlje
  • Najbližja sob. 27. 7.: Šenčur – Voglje
  • Zadnja sobota v juliju: Dobrepolje – Videm

 

AVGUST

  • 2. 8. Ribnica
  • 5. 8. Gora pri Sodražici
  • 7. 8. Predoslje
  • 14. 8. Mekinje
  • 15. 8. Sora
  • 15. 8. Ivančna Gorica
  • 16. 8. Dolenja vas
  • 17. 8. Ribno
  • 19. 8. Cerklje na Gorenjskem
  • 20. 8. Žalna
  • 25. 8. Naklo
  • 26. 8. Zgornji Tuhinj
  • 29. 8. Struge
  • Prva sobota v avgustu: Tunjice
  • Prva sobota v avgustu: Dobrepolje – Videm (Ponikve)
  • Prva nedelja v avgustu: Šentožbolt
  • Sobota pred Lovrenčevo nedeljo (10. 8.): Kokrica
  • Sobota pred Helenino nedeljo (18. 8.): Hotič
  • Zadnja sobota v avgustu: Brdo
  • Druga nedelja v avgustu: Janče

 

SEPTEMBER

  • 1. 9. Besnica
  • 5. 9. Vrh – Sv. Trije Kralji
  • 6. 9. Kranjska Gora
  • 8. 9. Cerknica
  • 8. 9. Homec
  • 8. 9. Primskovo na Dolenjskem
  • 8. 9. Reteče
  • 8. 9. Šmarje – Sap
  • 8. 9. Velike Lašče
  • 14. 9. Bolniška župnija
  • 16. 9. Polhov Gradec
  • 19. 9. Križe
  • 20. 9. Svibno
  • 21. 9. Šenčur – Hrastje
  • 22. 9. Šmarca – Duplica
  • 26. 9. Bevke
  • 29. 9. Kranj – Drulovka/Breg
  • 29. 9. Lj – Barje
  • 29. 9. Mengeš
  • 29. 9. Poljane nad Škofjo Loko
  • Sobota ob Tilnu (1. 9.): Višnja Gora
  • Druga sobota v septembru: Borovnica
  • Druga nedelja v septembru: Šentlambert
  • Nedelja ob 12. 9.: Sv. Planina
  • Nedelja po 14. 9.: Koprivnik v Bohinju
  • Sobota po 15. 9.: Lj – Stožice
  • Sobota po 29. 9.: Bloke
  • Zadnja sobota v septembru: Polica

 

OKTOBER

  • 1. 10. Lj – Tabor (Srce Jezusovo) – lazaristi
  • 1. 10. Domžale
  • 1. 10. Lj – Kodeljevo
  • 2. 10. Dovje
  • 4. 10. Lj – Šiška
  • 12. 10. oz. sobota pred 12. 10.: Škofljica
  • 13. 10. Lj – Vič
  • 15. 10. Bohinjska Bistrica
  • 17. 10. Kovor
  • 18. 10. Horjul
  • 21. 10. Lj – Sv. Trojica
  • 22. 10. Škofja Loka
  • 24. 10. Lj – Vič
  • 28. 10. Lj – Črnuče
  • 28. 10. Lj – Rudnik
  • 31. 10. Lom
  • Sobota pred rožnovensko nedeljo: Gornji Logatec
  • Sobota pred rožnovensko nedeljo: Tomišelj
  • Sobota ob 9. 10.: Rovte
  • Sobota po 12. 10.: Rob
  • Druga sobota v oktobru: Jarše
  • Druga sobota v oktobru: Vodice
  • Druga sobota v oktobru: Polšnik
  • Sobota pred misijonsko nedeljo: Ovsiše
  • Sobota pred misijonsko nedeljo: Sv. Vid nad Cerknico
  • Sobota po 17. 10.: Bohinjska Bela
  • Sobota pred 20. 10.: Sv. Helena – Dolsko
  • Predzadnja sobota v oktobru: Trboje
  • Predzadnja nedelja v oktobru (misijonska nedelja): Begunje pri Cerknici
  • Petek pred Vsemi svetimi: Radovljica
  • Sobota pred Vsemi svetimi: Šentjurij – Podkum
  • Tretja nedelja v oktobru: Sveta Gora
  • Zadnja sobota v oktobru: Trata – Gorenja vas
  • Zadnja nedelja v oktobru: Lj – Sv. Križ
  • Zadnja nedelja v oktobru: Unec
  • Zadnja nedelja v oktobru: Vrhpolje
  • Predzadnja ned. v oktobru: Cerklje na Gorenjskem – Spodnji Brnik
  • Sobota pred 1. 11.: Šenturška Gora

 

NOVEMBER

  • 2. 11. Vodice – Repnje
  • 6. 11. Kropa
  • 6. 11. Loški Potok
  • 9. 11. Lj – Koseze
  • 11. 11. Bled
  • 11. 11. Moravče
  • 11. 11. Kranj – Šmartin
  • 14. 11. Sostro
  • 17. 11. Srednja vas v Bohinju
  • 21. 11. Dolnji Logatec
  • 22. 11. Šmartno v Tuhinju
  • 25. 11. Sv. Katarina – Topol
  • 30. 11. Goriče
  • Zahvalna nedelja: Črni Vrh
  • Druga sobota v novembru: Vodice – Šinkov turn
  • Sobota pred 11. 11.: Ig
  • Sobota po 11. 11.: Dob
  • Sobota po 11. 11.: Šmartno pod Šmarno goro
  • Sobota po 11. 11.: Šmartno pri Litiji
  • Sobota po 11. 11.: Žiri
  • Sobota po 13. 11.: Podlipa
  • 32. nedelja med letom: Pirniče – Spodnje Pirniče
  • Nedelja po 23. 11.: Bukovščica
  • Nedelja Kristusa Kralja: Pirniče – Zgornje Pirniče
  • Nedelja Kristusa Kralja: Rova
  • Prva adventna nedelja: Lj – Kašelj/ Zalog
  • Sobota pred 30. 11.: Vače

 

DECEMBER

  • 1. 12. Jesenice
  • 3. 12. Železniki – Sv. Frančišek
  • 4. 12. Zagorje
  • 6. 12. Lj – Sv. Nikolaj
  • 7. 12. Mošnje
  • 8. 12. Grahovo
  • 8. 12. Kamnik
  • 8. 12. Kokra
  • 13. 12. Dražgoše
  • 18. 12. Cerklje na Gorenjskem
  • 26. 12. Planina pri Rakeku
  • 31. 12. Kisovec
  • Sobota pred Miklavževo nedeljo: Sava
  • Miklavževa sobota (sobota po 6. 12.): Litija
  • Sobota po 6. 12.: Zapoge
  • Sobota pred 4. adv. n.: Škofja Loka – Suha
  • Četrta adv. ned.: Šenčur – Olševek